Dyrektywa plastikowa

Wraz z nadejściem roku 2021 weszła w życie dyrektywa plastikowa, która od 3 lipca bieżącego roku wprowadzi ograniczenia w używaniu tworzyw sztucznych. To ogromna zmiana dla naszej branży, dlatego we wnikliwy sposób przedstawimy Państwu zmiany wywołane nową dyrektywą oraz jej wpływ na branżę HoReCa.

O czym mówi dyrektywa plastikowa?

Głównym założeniem dyrektywy plastikowej jest ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych, które mają negatywny wpływ na środowisko lądowe jak i wodne. Ustalono nowe zasady przyczyniające się do zmniejszenia odpadów, poprzez powtórne wykorzystywanie materiałów.

Dyrektywa plastikowa obowiązuje każdego obywatela Unii Europejskiej, począwszy od przedsiębiorców prowadzących małe restauracje, aż do dużych, międzynarodowych korporacji.

Zadaj nam pytanie

  Jakie produkty obejmuje dyrektywa plastikowa?

  Dyrektywa plastikowa wprowadziła zakaz produkcji oraz wprowadzania na rynek dziesięciu produktów z tworzyw sztucznych.

  Zakaz ten obowiązuje od dnia 3 lipca 2021 r. – do tego czasu możemy jeszcze spotkać się z wyżej wymienionymi produktami.

  Jakich produktów nie obejmie dyrektywa plastikowa?

  Dyrektywa plastikowa nie obejmie produktów, które w momencie wejścia ustawy w życie będziemy posiadać na stanie magazynowym, więc produkty zakupione przed 3 lipca możemy sprzedawać, aż do wyprzedania zapasów.

  Wszystkie prawa zastrzeżone @ Opakowani